صفحه اصلی > صفحه اصلی > اخبار و اطلاعیه ها 
اخبار > کارگران بازوان توانمند جامعه هستند و پیشرفت و توسعه مرهون زحمات این قشر است


حجت الاسلام شفیعی به مناسبت روز جهانی کارگر

کارگران بازوان توانمند جامعه هستند و پیشرفت و توسعه مرهون زحمات این قشر است

کار وکارگر در اسلام از جایگاه خاص و ویژه برخوردار است. در اسلام کار نه تنها به عنوان تأمین زندگی لازم و به عنوان استقلال اقتصادی و رهایی از وابستگی به بیگانگان ضروری و واجب است، بلکه به عنوان بهترین عبادت، مقدس ترین جهاد و مستمرترین تلاش مورد تأکید و سفارش قرار گرفته است. با توجه به نام گذاری سال جاری به سال تولید ملی، حمایت از کار و سرمایه ایرانی، ازسوی مقام معظم رهبری، توجه به کار و فعالیت اهمیت دوچندانی پیدا کرده است .

تاریخ ارسال مطلب : سه شنبه ١١ ارديبهشت ١٣٩٧

 شماره خبر : ٣٩٩٧٥١ / تعداد بازدید : 38120

کارگران بازوان توانمند جامعه هستند و پیشرفت و توسعه مرهون زحمات این قشر است.

حجت الاسلام شفیعی به مناسبت روز جهانی کارگر گفتند کار وکارگر در اسلام از جایگاه خاص و ویژه برخوردار است. در اسلام کار نه تنها به عنوان تأمین زندگی لازم و به عنوان استقلال اقتصادی و رهایی از وابستگی به بیگانگان ضروری و واجب است، بلکه به عنوان بهترین عبادت، مقدس ترین جهاد و مستمرترین تلاش مورد تأکید و سفارش قرار گرفته است. با توجه به نام گذاری سال جاری به سال تولید ملی، حمایت از کار و سرمایه ایرانی، ازسوی مقام معظم رهبری، توجه به کار و فعالیت اهمیت دوچندانی پیدا کرده است .

ایشان کار را ،فعالیتی برای تأمین معاش و تلاشی برای استقلال اقتصادی کشور و رهایی از وابستگی و مهمتر از همه، عبادتی برتر و جهاد در راه خداوند است. اثر شگرف این اندیشه ناب این است اگر کارگر یا کارمندی کار را عبادت و جهاد بداند هرچند زندگی اقتصادی اش تأمین باشد و به دیگران نیز وابسته نباشد، باز هم از کار و تلاش دست برنمی دارد. این همان اندیشه ای است که پیامبراکرم(ص) و امامان معصوم(ع) تلاش نمودند در جامعه بوجود آید و در اذهان مردم ماندگار شود، چرا که ماندگاری این فکر همیشه جامعه کارگری را بالنده و شاداب نگه می دارد و تمام اهداف دیگر را تحت پوشش قرار می دهد.

این هدف بلند اهداف اولیه و میانی را نیز در برمی گیرد. وقتی کار عبادت شد، تأمین معاش و استقلال اقتصادی و رهایی از وابستگی را در دل خود دارد. از این گذشته اسلام کار را یک تکلیف تعطیل نشدنی می داند و در قاموس آن بازنشستگی مفهوم ندارد.

مقام معظم رهبري در خصوص قداست شغل مي‌فرمايد: تقدس كار و تكريم كارگر بايد در راس برنامه‌ها باشدو در منطق اسلام، كار، عمل صالح و عبادت است كه اين، جايگاه و ارزش كارگر را در نظام اسلامي نشان مي دهد

معاون تبلیغ وامور فرهنگی حوزه علمیه استان مرکزی افزود: توسعه جامعه ، مرهون تلاش و زحمات قشر کارگری است.

و جامعه کارگری از مجموعه نیروهایی هستند که می توانند اثر گذار باشند.

ایشان با برجسته خواندن نقش کارگران در اجرای سیاست های اقتصادی مخصوصا تحقق شعار سال ،گفتند : این کارگران هستند که می توانند صنعت و تولید کشور را به سمت شکوفایی برده تا فرصتی برای استفاده از تولیدات داخلی، پیشرفت و تعالی صنعت کشور ایجاد کنند.لذا حمایت از کا وکارگر مصادق بارز وعینی حمایت از کار وکالای ایرانی است .


 
نسخه چاپي                                             || بازگشت به ابتدای صفحه ||

خروج